Evden Eve Nakliye Nakliyat Taşımacılık
Kayseri Evden Eve Nakliyat Firmaları Nasıl Çalışıyor?

Kayseri Evden Eve Nakliyat Firmaları Nasıl Çalışıyor?

24-12-2019

Kayseri Evden Eve Nakliyat Firmaları Nasıl Çalışıyor?

 Kayseri Evden Eve Nakliyat Firmaları Nasıl Çalışıyor?

Kayseri Evden Eve Nakliyat Firmaları Nasıl Çalışıyor?

Evden eve nakliyat, şehir içinde bir evden diğer eve eşyalarımızı taşımak için yardımcı olan kimse ya da kuruluşlara denilmektedir. Bu firmalar iş yeri ya da ev değiştirdiğimiz zaman büyük ölçüde işlerimizi hafifletirler. Taşınma gerçekten de yardım alınmadan yapılırsa çok zor ve külfetli bir olaydır. Kayseri evden eve nakliyat firmaları bu işi büyük bir titizlikle yapmaktadır. Kayseri evden eve taşımacılık hizmetleri sizlere nasıl verilmektedir? Size yapılacak işleri sırasıyla anlatalım:

İlk önce bizi telefon ile arıyorsunuz. Taşınma talebinizin olduğunu bildiriyorsunuz. Sizden bazı bilgiler almamız gerekiyor. Evinizde kaç oda bulunuyor? Taşınacak eşyalar nelerdir? Kaçıncı kattan eşya indirilecek? Kaçıncı kata çıkarılacak? Eski evin ve yeni evin adresleri nelerdir? Taşınmak istediğiniz tarih nedir? Gibi bilgileri sizden alıyoruz.

Taşıma işlemleri önceden apartmandaki merdiven aracılığı ile yapılırdı. Hal böyle olunca, taşıyan kişilerin defalarca merdivenden inip çıkmaları gerekirdi. Eşyalar dönemeçlerden aşağıya indirilmeye çalışılırken zarar görebilirdi. Ya da apartmana ait ortak asansör kullanılırdı ve bu da çok sakıncalı bir durum oluştururdu. Çünkü asansör kullanma yönetmeliğine göre eşya taşımak yasaktır.

Ama şimdilerde modern teknoloji taşınma işlerinde de kullanılmaya başlandı. Artık eşyalar evin dışına kurulan bir asansörle indiriliyor ve yeni eve taşınabiliyor. Böylelikle hem zamandan tasarruf edildi hem de eşyaların deforme olması önlenmiş oldu. Ama eve kurulması gereken asansörde, evin pencere ve balkonunun uygun olması gereklidir. Artık asansörlü taşımacılık sistemleri kullanılmaktadır. Dikkat etmeniz gereken bir konu asansör isteme talebinizi bildirmeniz, asansörü olan bir firma tercih etmeniz gerekmektedir.

Evden Eve Nakliyat Firmaları Neleri Yapar? Neleri Yapmaz?

Herhangi bir nakliyat firmasıyla anlaştığınız zaman, o firma bütün her şeyi bir yerden başka bir yere götürmekle mükelleftir. Taşınacak bütün eşyaları sizin söylemeniz gerekiyor. Özel eşyalarınız varsa onları da belirtmeniz lazımdır. Özel eşya sınıfına çelik kasanız, piyano ya da herhangi bir ağır nitelikte müzik aletiniz, klimanız girmektedir. Normal ev eşyalarının haricinde( koltuk, salon takımı, yatak, dolap, masa, halı v.b) özel eşya sınıfına giren ürünlerinizi mutlaka belirtiniz ki sonradan bir problem yaşamayınız.

Kayseri evden eve nakliyat firmaları ile görüşmenizden sonra fiyat teklifi alırsınız. Taşınmak istediğiniz tarih iki taraf tarafından teyit edildikten sonra bir sözleşme düzenlenir. Bu sözleşmede yapılacak bütün işler yazmaktadır. İki tarafın da yapmakla yükümlü olduğu neler varsa yazılır ve imzalanır.

Kayseri ev taşıma konusunda oldukça hassasiyetlidir.

Evdeki eşyaların paketlenmesi, kolilere yerleştirilmesi genellikle Kayseri evden eve nakliyat firmaları tarafından yapılır. Ama sizin böyle bir talebiniz yoksa bunu baştan söylemelisiniz. Paketlemede kullanılması gereken bütün ambalaj malzemelerini bu firmalar getirirler. Bunlar kalın ambalaj naylonları, koliler, koli bantları, kalın ipler, mobilya sökme takma işlerinde kullanılan aletler gibi malzemelerdir. Taşıma öncesinde gerekli olan bütün bu aletler eve getirilir ve ilk süreç böylelikle başlamış olur.

3-5 kişiden oluşan bir ekip ev ya da iş yerinize gelirler. Sökülecek olan bütün mobilyaları sökerler, ambalajlarını yaparlar. Koltukları battaniye ya da kalın naylonlarla kaplarlar. Beyaz eşyaları söküp çizilmemesi için sararlar. Masa, sandalye ve koltuk ayakları gibi hassas olan, çabuk deforme olabilecek ürünleri güzelce kaplarlar. Koliye konulması gereken eşyaları paketlerler. Evde sökülmesi gereken avize, lamba ya da elektronik bir eşya varsa bunu da önceden bildirip sözleşmeye yazmanız gerekir. Bütün paketleme işleri bittikten sonra ikinci süreç de tamamlanmış olur.

Evden eve taşıma firmalarının duvar delme, raf montajı yapma, klima sökme ve takma gibi sorumlulukları yoktur. Ama böyle bir talebinizin olduğunu bildirirseniz, bu konularda da size yardımcı olacaklardır.Üçüncü ve son süreçte eşyalarınız yeni eve getirilir, istediğiniz mobilyalar dilediğiniz odaya kurulur. Paketler ve koliler açılır. Firma ambalaj malzemelerini toplar ve geri götürür. Evinizi düzenli bir şekilde size teslim eder. Taşınma olayınız kolay bir şekilde profesyonel bir kanaldan yapılmış olur.

Kayseri Evden Eve Nakliyat Firmaları Sigorta Yapıyor mu?

Taşınma esnasında olabilecek ters bir durumdan firma sorumludur. Kırılan, çizilen, eksik herhangi bir eşyanız varsa bunlar taşıma firmalarının mesuliyetindedir. Yolda oluşabilecek bir kaza, eşyalarda yaşanacak bir kayıp halinde firmanın yaptırmış olduğu nakliyat sigortası sizin zararınızı karşılayacaktır. Nakliyat sigortasında dikkat edilecek bir unsur, bu sigorta çeşidi eşya yükleme ve boşaltmadaki zararı karşılamaz. Sadece oluşabilecek kaza ya da doğal afet gibi olaylar sonucundaki zararı karşılar. O yüzdendir ki tercih edeceğiniz taşıma şirketinin profesyonel olması gerekmektedir. İşinde iyi olan, teknolojik aletlerle çalışan, güvenilir bir ekibe sahip olan şirketleri seçmeniz gerekmektedir. Kayseri evden eve nakliyat firmaları sigortalı taşımacılık hizmeti vermektedir. Bunlar eşyalarınız güvenli ellerden kayıpsız taşınsın amacını güden firmalardır.

Etiketler:
kayseri web tasarım kayseri web tasarım